Göğüs kılı ekimi, diğer tüm ekimler gibi daha çok FUE yöntemi ile yapılıyor ama diğer ekimlerle arasında büyük farklılıklar da var!

Göğüs kılı ekimi çok sık talep edilen bir ekim değildir. Kendine özgü zorlukları ve özellikleri vardır. Örneğin, ekim yapılacak alan çok geniş olduğundan bu ekimi sadece lokal anestezi ile yapmamak gerekir. Hastaya en azından hafif de olsa uyutucu sedasyon vermek gerekir. Böylece çok geniş bir alan olan tüm göğüs bölgesine lokal anestezi acısız yapılır, kanalların açılması ve köklerin ekimi acısız yapılabilir.

Göğüse kök ekerken mümkün olduğu kadar kısa, kıvırcık, ince saç kökleri sık olarak ekilmelidir. Enseden alınan kökler buna göre seçilir.

Ekimden sonra 3 gün evde istirahat edilmelidir. Mümkünse ekilen kökleri toplamayacak önden düğmeli gömlek giyilmelidir.

Ekimden sonra hastaya ekim ile ilgili operasyon notu, istirahat raporu, ekimden sonra dikkat etmesi gerekenlerin yazılı olduğu bir broşür, kullanması önerilen ilaçlar, serumlar ve şampuanların bulunduğu bir paket verilir. Bu ürünlerin kullanımı tek tek hastaya öğretilir. Bu ürünlerin kullanımı hastaya verdiğimiz broşürde de ayrıntılı bir şekilde yazmaktadır.

Üçüncü gün göğüs bölgesi nazikçe yıkanır. Hastaya bu bölgeyi nasıl yıkaması gerektiği gösterilir. Ekim alanının 4-5 gün, her gün bir kez yıkanması gerekir. Hasta ilk yıkamadan sonraki yıkamaları evde kendi yapacaktır.

Aynı saç ekiminde olduğu gibi bir süre sonra ekilen kıllar dökülür, kökleri sağlam kalır. Ekilen göğüs kıllarının tam olarak sağlıklı büyümesi 6-9 ay sürer.

Ekim yapılan hastalarımızın ileride takip amacı ile bize 6. ayda ve 1. yılın sonunda fotoğraf göndermelerini rica ediyoruz.

Bu konuda hemen, şu an doktorunuza canlı ve görüntülü olarak danışabilirsiniz. Siteye girdiğiniz cihazda (bilgisayar, tablet, telefon) Skype programı kurulu ise yukarıdaki resime (linke) tıklayarak Op. Dr. Oytun İdil ile görüntülü görüşebilirsiniz.. Web sitemize akıllı telefonunuzdan ulaşıyorsanız aşağıdaki resme (linke) tıklayarak hemen, şu an Dr. Oytun İdil'i telefondan arayabilirsiniz..

İdil Hair Transplant